Informativní web. Ověřte si uvedené informace.

Kupní smlouva na auto

Co by měla kupní smlouva obsahovat

Určení smluvních stran (prodávající, kupující) kupní smlouvy na auto dále také prohlášení prodávajícího, že je vlastníkem automobilu, který je předmět smlouvy. Popis tohoto automobilu (předmětu smlouvy) - tovární značka, typ, číslo motoru, karoserie, TP číslo, rok výroby auta, registrační značka a barva auta. Pokud je kromě automobilu i ještě něco další předmětem smlouvy je třeba to zde napsat. Dále následují formulace o prodeji, které uvidíte na straně se vzorovými smlouvami a také navštivte stránku na co si dát pozor, kde zjistíte čeho se vyvarovat při sepisování kupní smlouvy na auto. Dále také nezapoměňte do kupní smlouvy napsat stav automobilu a doporučuji i jeho jednotlivých součástí a případné nehody. Doporučuji v kupní smlouvě na auto preferovat frázi počet najetých kilometrů auta před frází stav tachometru. Více o tomto na stránce na co si dát pozor.

Před sepsání kupní smlouvy na auto

Chci ještě část této stránky věnovat věcem před sepsáním kupní smlouvy na auto a tím myslím výběru správného auta a věcí s tím souvisejících. Pro výběr správného auta ke koupi je dobré prohlédnout více aut, projet si tyto auta a na internetu si najýt obvykle vady modelu a motoru a zkontrolovat zda Váš vůz tyto vady nemá. Také je třeba posoudit zda se jedná o velké neřešitelné vady. Pokud Vám záleží na počtu najetých kilometrů můžete si stav najetých kilometrů ověřit přes internet podle VIN, zde najdete také další informace o autě jež chcete koupit a tedy sepsat si k němu kupní smlouvu na auto.

Kupní smlouva na auto v autobazaru

Pokud máte vyhlédnuté auto v autobazaru je dost pravděpodobné, že autobazar má předpřipravenou vlastní smlouvu a nebude ochotonen na tu Vámi vybranou a sepsanou kupní smlouvu na auto přistoupit. Ovšem pozor pokud se Vám zdá kupní smlouva autobazaru nevýhodná či jí nerozumíte je lepší takovou kupní smlouvu na auto nepodepsat. Nezapomeňte, že již při cestě domů s novým autem musíte mít uzavřené povinné ručení. Za nejsnadnější cestu k uzavření povinného ručení považujeme internet.

Pokud vás zajímají informace o parcelách navštivte katastr nemovitostí nahlížení kde zjistíte potřebné info i o stavbách.